Adresa: Konviktská 291/24, Praha
  Kontakt: 800 900 138

Léčba slovenské dívky s dětskou mozkovou obrnou vlastní pupečníkovou krví v USA

Šestileté holčičce Nelly umožnila rodinná banka pupečníkové krve Cord Blood Center zařazení do americké klinické studie pro léčbu mozkové obrny. První část léčby Nelly podstoupila v květnu 2013 na prestižní Duke University Hospital v Durhamu. Druhou část léčby Nelly absolvovala v květnu letošního roku a do Ameriky se vrací ještě jednou – přesně za rok. Podívejte se na video o terapii vlastní pupečníkovou krví přímo z USA.

Nelly Vadovičová

Program pro účastníky studie pokaždé začíná v pondělí a končí ve čtvrtek. Je jasně stanovený a  zahrnuje vyšetření – psychologická, neurologická, řečová, sluchová. Zvláštní důraz je kladen na hodnocení jemné motoriky a hybnosti dolních končetin.

Postup léčby v rámci klinických studií přiblížila hlavní protagonistka studie, profesorka dr. Joanne Kurtzbergová:

profesorka Dr. Joanne KurtzbergováNaše klinická studie má označení dvojitě zaslepená. To znamená, že jedna polovina dětí obdrží vlastní pupečníkovou krev, druhá infuzi neškodné tekutiny. Obě mají růžovou barvu. Po této první léčebné návštěvě se děti opět vrátí za rok. Pokud poprvé přijaly pupečníkovou krev, nyní je čeká placebo a naopak.

lekárka Jessica M. SunJeště mnoho nevíme o tom, jak se kmenové buňky chovají v mozku, ale myslíme si, že uvolňují stejné chemické látky nebo hormony, které pomohou opravit poškozené mozkové buňky a vytvoří nová spojení. Očekáváme, že to bude trvat nejméně několik měsíců,

konstatovala MUDr. Jessica M. Sun z pediatrického oddělení Duke University Hospital, která ošetřovala Nelly.

Detská mozgová obrnaLéčba Nelly je součástí jedinečného programu Pomocná ruka, který naplňuje vizi společnosti Cord Blood Center umožnit co nejširší využití kmenových buněk z pupečníkové krve při léčbě pacientů v souladu s trendy světové medicíny.

Program Pomocná ruka – Cord Blood Center:

  • aktivně vyhledává klienty/pacienty s diagnózou, kde může pupečníková krev pomoci
  • vyhledává pro pacienty transplantační centra v Evropě a USA schopná využít pupečníkovou krev na jejich léčbu
  • organizuje přístup k léčbě
  • hradí náklady na léčbu

Kmeňové bunky

V rámci projektu Pomocná ruka byl v březnu na Duke University Hospital léčený první klient skupiny CBC – rumunský chlapec Alex s diagnózou DMO, který jako první rumunské dítě s touto diagnózou podstoupil léčbu transplantací kmenových buněk z pupečníkové krve. Nelly je druhou klientkou skupiny Cord Blood Center, která tuto terapii podstupuje, a další klienti ze zemí, kde působí Cord Blood Center, budou následovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.