Adresa: Konviktská 291/24, Praha
  Kontakt: 800 900 138

Proč lékaři doporučují uskladnění pupečníkové krve?

Všechny vnoučata Dr. Holemona dostali při svém narození jako první dar od prarodičů odběr a uchování pupečníkové krve. V té době dědeček ani netušil, jak velký význam bude mít tento odběr pro jednu z vnuček.

Kdo je Dr. Lance Holemon?

Jsem porodník / gynekolog ve Phoenixu (stát Arizona) a byl jsem mezi prvními lékaři, kteří začali odebírat pupečníkovou krev při porodech svých rodiček. Jsem i devítinásobným dědečkem a měl jsem příležitost odebrat pupečníkovou krev pro všechna má vnoučata.

Poprvé jsem slyšel o možnosti odebrat pupečníkovou krev kvůli jejímu obsahu novorozeneckých kmenových buněk počátkem 90. let. Předtím jsem se setkal s pojmem pupečníková krev pouze na stránkách učebnic embryologie.

Kmenové buňky hrají důležitou roli během celého našeho života. Když je odeberete a znovu je vložíte do těla, mohou různými způsoby stimulovat tělo k tomu, aby se samo uzdravilo. Z tohoto důvodu rád porovnávám uskladnění pupečníkové krve s investicemi do budoucího zdraví dítěte.

vnučka Dr. Holemona

Mé vnučce, pouze rok po jejím narození, diagnostikovali cévní mozkovou příhodu. Mrtvici překonala ještě v děloze, ačkoli celé těhotenství bylo nekomplikované. Naštěstí jsme jí jako prarodiče darovali při narození odběr a uskladnění její pupečníkové krve.

Tím, že vnučka měla k dispozici svou pupečníkovou krev, otevřely se jí dveře k experimentální léčbě na Duke University ve státu Severní Karolina. V červenci 2018 vnučce podali její vlastní pupečníkovou krev – nebo „super krev“, jak jsme to v rodině nazývali. Jen pár týdnů po podání se její stav v oblasti fyzioterapie velmi zlepšil.

I když se uskladnění pupečníkové krve nemusí zdát tak praktické jako autosedačka, tak rozkošné jako plyšové zvířátko nebo tak nezbytné jako krabice plen, když přišla diagnóza a otevřely se dveře k léčbě díky dostupnosti pupečníkové krve, naše rodina pochopila, jaký cenný dar to byl.

Zdroj: https://www.cordblood.com/benefits-cord-blood/umbilical-cord-blood-banking

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *