Adresa: Konviktská 291/24, Praha
  Kontakt: 800 900 138

Naše benefity

Od října 2022 přinášíme v České republice možnost uchovat kromě pupečníkové a placentární krve a tkáně pupečníku také tkáň placenty. Tyto perinatální tkáně se navzájem svými vlastnostmi doplňují a spolu představují zdroje buněk s potenciálem využití v budoucnosti.

  • Druzí v Evropě: Jsme součástí druhé největší evropské rodinné banky pupečníkové krve Cord Blood Center Group, která působí v několika evropských zemích a uchovává perinatální tkáně pro více než 175 000 dětí.
  • Dlouholeté zkušenosti: Profesionální přípravou transplantátů z pupečníkové krve jsme se začali zabývat jako jedni z prvních v Evropě už v roce 1997. Díky mezinárodní spolupráci, vlastnímu výzkumu a neustálému zdokonalování technologií máme dnes bohaté zkušenosti, kvalitní zaměstnance a prezentované výsledky pomoci pacientům.
  • Odborné zázemí: Naše laboratoř pracuje na základě zákona č. 296/2008 Sb. – Zákon o zajištění jakosti a bezpečnosti lidských tkání a buněk určených k použití u člověka a o změně souvisejících zákonů (zákon o lidských tkáních a buňkách), jehož dodržování kontroluje Státní ústav pro kontrolu léčiv. Dále se řídíme Transplantačním zákonem
  • Více buněk: Nabízíme způsob odběru a zpracování, který umožňuje získat a uchovat nejvyšší možný počet a spektrum perinatálních buněk. Tím se zvyšuje šance na úspěšnou léčbu v případě jejich použití.
  • Léčebné využití: Pupečníková krev zpracovaná v laboratořích Cord Blood Center Group je akceptována na léčbu v transplantačních centrech po celém světě. Spolupracovali jsme při léčebném využití téměř 300 jednotek pupečníkové krve. Jako první v Evropě jsme v roce 2004 vydali na léčbu dítěte jeho vlastní pupečníkovou krev, kterou mělo uloženou v naší rodinné bance. Léčba onemocnění, zhoubného nádoru mozku, byla úspěšná.

Zaujali jsme Vás a chcete se dozvědět víc? Kontaktujte nás na bezplatné infolince 800 900 138.
Nezávazná online registrace zde.