Address: Konviktská 291/24, Praha
  Kontakt: 800 900 138

Program indikovaných bezplatných odběrů

Macko - Program bezplatných indikovaných odberov

Od roku 2012 umožňujeme program indikovaných sourozeneckých odběrů pupečníkové krve. V případě, že máte dítě s onemocněním standardně léčitelným pupečníkovou krví a čekáte další dítě, odběr, zpracování, vyšetření, zamrazení a uskladnění pupečníkové krve, tkání pupečníku Vám poskytneme ve spolupráci s Bankou pupečníkové krve ČR bezplatně.


Zaregistruj te sa

1. zaregistrujte se:

  • bezplatně
  • bez finančních závazků


V prípade problému

2. v případě:

  • předčasného porodu
  • nízkého Apgar skóre
  • nemocného sourozence


Odber zdarma

3. odběr ZDARMA

Pupečníková krev mladšího sourozence se může ihned nebo později použít na terapii nemocného dítěte.


K dnešnímu dni se v České republice uskutečnilo více jak 22 indikovaných sourozeneckých odběrů pupečníkové krve, přičemž 18 pupečníkových krví bylo převezeno do Banky pupečníkové krve ČR. Zde jsou připraveny a vyčkávají k vydání v případě potřeby transplantace.

Díky nejnovějším poznatkům v oblasti regenerativní medicíny se od roku 2014 rozšiřují indikace, u kterých by odběr a uskladnění pupečníkové krve mohly mít léčebný potenciál, a proto jsou k dispozici pro rodiče bezplatně. Děti narozené předčasně, konkrétně před 28. týdnem těhotenství, mají zvýšené riziko dětské mozkové obrny. Zatímco dětská mozková obrna postihuje statisticky 2 až 3 děti z 1000 donošených dětí, v případě předčasně narozených dětí je pravděpodobnost až 10x vyšší. To platí i pro novorozence, kteří po 5 minutách od narození, nedosáhnou Apgar skóre vyšší než 5.


Zaujali jsme Vás a chcete se dozvedet víc? Kontaktujte nás na bezplatné infolince 800 900 138.
Nezávazná online registrace zde.