Adresa: Konviktská 291/24, Praha
  Kontakt: 800 900 138

Program indikovaných bezplatných odběrů

Macko - Program bezplatných indikovaných odberov

Od roku 2012 umožňujeme program indikovaných sourozeneckých odběrů pupečníkové krve. V případě, že máte dítě s onemocněním standardně léčitelným pupečníkovou krví a čekáte další dítě, odběr, zpracování, vyšetření, zamrazení a uskladnění pupečníkové krve a tkáně pupečníku Vám poskytneme ve spolupráci s Bankou pupečníkové krve ČR bezplatně.


Zaregistruj te sa

1. zaregistrujte se:

 • bezplatně
 • bez finančních závazků
V prípade problému

2. v případě:

 • předčasného porodu
 • nízkého Apgar skóre
 • nemocného sourozence
Odber zdarma

3. odběr ZDARMA

Pupečníková krev mladšího sourozence se může ihned nebo později použít na terapii nemocného dítěte.

Bezplatná registrace

  Poskytnutím Vašich údajů zasláním vyplněného formuláře souhlasíte se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem vyřízení požadavku o poskytnutí informací týkajících se správcem poskytovaných služeb (zákaznické centrum). Poskytnutý souhlas můžete kdykoliv odvolat zasláním e-mailu na adresu dataprotection@cordbloodcenter.com. Odvolání souhlasu nemá vliv na zákonnost zpracování vycházejícího ze souhlasu před jeho odvoláním. Informace o podmínkách zpracování Vašich údajů naleznete zde.
  K dnešnímu dni se v České republice uskutečnilo více než 22 indikovaných sourozeneckých odběrů pupečníkové krve, přičemž 18 pupečníkových krví bylo převezeno do Banky pupečníkové krve ČR. Zde jsou připraveny a vyčkávají na vydání v případě potřeby transplantace.

  Díky nejnovějším poznatkům v oblasti regenerativní medicíny se od roku 2014 rozšiřují indikace, u kterých by odběr a uskladnění pupečníkové krve mohly mít léčebný potenciál, a proto jsou k dispozici pro rodiče bezplatně. Děti narozené předčasně, konkrétně před 28. týdnem těhotenství, mají zvýšené riziko dětské mozkové obrny. Zatímco dětská mozková obrna postihuje statisticky 2 až 3 děti z 1000 donošených dětí, v případě předčasně narozených dětí je pravděpodobnost až 10x vyšší. To platí i pro novorozence, kteří po 5 minutách od narození nedosáhnou Apgar skóre vyššího než 5.


  Zaujali jsme Vás a chcete se dozvědět víc? Kontaktujte nás na bezplatné infolince 800 900 138.
  Nezávazná online registrace zde.