Adresa: Konviktská 291/24, Praha
  Kontakt: 800 900 138

Program indikovaných bezplatných odběrů

Macko - Program bezplatných indikovaných odberov

Od roku 2012 umožňujeme program indikovaných sourozeneckých odběrů pupečníkové krve. V případě, že máte dítě s onemocněním standardně léčitelným pupečníkovou krví a čekáte další dítě, odběr, zpracování, vyšetření, zamrazení a uskladnění pupečníkové krve vám poskytneme ve spolupráci s Oddělením buněčné terapie Ústavu hematologie a krevní transfuze v Praze bezplatně.

Pokud má vaše dítě onemocnění, které je léčitelné transplantací krvetvorných kmenových buněk a čekáte další děťátko, kontaktujte nás pomocí formuláře níže nebo prostřednictvím bezplatné infolinky 800 900 138.

Léčba sourozeneckou pupečníkovou krví

Léčba krvetvornými kmenovými buňkami od sourozence dosahuje lepších výsledků než léčba buňkami od nepříbuzného dárce. HLA identický sourozenec se považuje za nejvhodnějšího dárce krvetvorných buněk.

Odběry pupečníkové krve pro sourozence se provádějí zejména při onemocněních jako leukémie, aplastická anémie, nádorová onemocnění a závažné poruchy imunity.

Rozšíření bezplatných odběrů pupečníkové krve pro předčasně narozené děti

Vzhledem k nejnovějším poznatkům v oblasti regenerativní medicíny jsme od roku 2014 rozšířili indikace, při kterých poskytujeme odběr a uskladnění pupečníkové krve bezplatně. Jedná se o:

  • předčasně narozené děti před 28. týdnem těhotenství,
  • novorozence, kteří po pěti minutách od narození nedosáhnou Apgar skóre vyšší než pět.

U těchto dětí je zvýšeno riziko dětské mozkové obrny. Zatímco dětská mozková obrna postihuje statisticky 2 až 3 děti z 1 000 donošených dětí, v případě předčasně narozených dětí je pravděpodobnost až 10× vyšší.

Odběry se provádějí na základě indikace gynekologa v porodnici.


Bezplatná registrace

    Poskytnutím Vašich údajů zasláním vyplněného formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů za účelem vyřízení požadavku o poskytnutí informací týkajících se správcem poskytovaných služeb (zákaznické centrum). Poskytnutý souhlas můžete kdykoliv odvolat zasláním e-mailu na adresu dataprotection@cordbloodcenter.com. Odvolání souhlasu nemá vliv na zákonnost zpracování vycházejícího ze souhlasu před jeho odvoláním. Informace o podmínkách zpracování Vašich údajů naleznete zde.

     

    Zaujali jsme Vás a chcete se dozvědět víc? Kontaktujte nás na bezplatné infolince 800 900 138.
    Nezávazná online registrace zde.