Chloe Levine se narodila zdravá. Přinejmenším si to všichni myslili. Když jí ale bylo devět měsíců, Chloe nedokázala hýbat pravou rukou nebo ji zvednout nad hlavu. Místo plazení za sebou pravou nohu tahala.
Ještě se nechtěli vzdát
Když Chloe oslavila první narozeniny, bylo u ní diagnostikováno poškození mozku, které způsobilo paralýzu pravé strany jejího těla. Její lékař se domnívá, že za to mohla mrtvice, kterou utrpěla před narozením. Její rodiče, Ryan a Jenny Levinovi, byli zdrcení.
„Úplně nás to zničilo.”
Ale nevzdávali se.
Obrat k lepšímu
Naštěstí rodiče nechali uložit Chloeiny kmenové buňky z pupečníkové krve, takže mohla podstoupit experimentální léčbu na Duke University v Severní Karolině. Tam se děti s mozkovou obrnou léčí pomocí vlastních kmenových buněk z pupečníkové krve, aby se poškozené tkáně mozku uzdravily a opravily. Po této transfúzi a po dalších běžných terapiích se vše obrátilo k lepšímu
“Její pokrok byl naprosto radikální,”
řekla její matka Jenny.
Nové začátky
Dnes může Chloe bez problémů chytat pravou rukou míč, bez problémů běhá a nastoupila do první třídy se svými vrstevníky. Není jasné, jakou roli hrála transfúze kmenových buněk v jejím pokroku, ale Levinovi jsou vděční, že její pupečníkovou krev měli k dispozici pro experimentální léčbu.
“Naše rozhodnutí uchovat Chloeinu pupečníkovou krev bylo to nejlepší, jaké jsme vůbec kdy udělali.”
Lékaři pokračují v kliických výzkumech, aby zjistili, zda mohou kmenové buňky pomoci v léčbě mozkových úrazů, jako byl ten Chloein.
Podívejte se také na video ze dne 8/22/2011: nebo toto video