Adresa: Konviktská 291/24, Praha
  Kontakt: 800 900 138

Harlow

Pupečníková krev jí zachránila život

Jamie a Ben věděli, že něco není v pořádku, když jejich jen dvoutýdenní dcerka Harlow začala plakat více než obvykle. Lékaři se domnívali, že důvodem byla kolika a předepsali jí léky a doporučili různé polohy ve spánku. Zdravotní stav Harlow se však nelepšil. Ve třech měsících jí opuchl žaludek a její plenky zůstávaly suché.

Nádor velikosti grapefruitu

Po návštěvě pohotovosti a několika testech se Ben a Jamie dozvěděli tu nejhorší zprávu v  životě – nádor velikosti grapefruitu zablokoval ledviny jejich dcerky. Situace byla o to horší, že patologové nedokázali identifikovat druh rakoviny. Nakonec tým dětských onkologů z Chicaga dospěl k závěru, že Harlow trpí vzácným druhem rakoviny mozku. Lékaři nasadili chemoterapii, ale vyhlídky Harlow byly nejisté.

Pomohl vzácný léčivý zdroj

Rozhodnutí rodičů odebrat při porodu pupečníkovou krev poskytlo Harlow další možnost léčby. Protože kmenové buňky byly z její vlastní pupečníkové krve, byly vynikajícím transplantátem. Harlow podstoupila tři kola chemoterapie, která měla zmenšit nádor tak, aby se dal chirurgicky odstranit. Během operace ale lékaři zjistili, že nádor je pryč! Díky uskladněné pupečníkové krvi byli schopni provést dvě transplantace. Při jedné použili její pupečníkovou krev a při druhé kmenové buňky z její krve, aby zabránili návratu nádoru.

Návrat do života

Harlow se vrátila domů po dvou měsících strávených na izolaci, která ji chránila před choroboplodnými zárodky a případnou infekcí. O sedm měsíců později se vrátila mezi své vrstevníky v jeslích. Kmenové buňky z pupečníkové krve umožnily malé Harlow žít šťastný a plnohodnotný život. Dnes je z ní tříletá malá slečna, která zbožňuje zábavu, tanec, zpěv, tělocvik a sledování svého oblíbeného filmu „101 dalmatinů.“
Podívejte se na video zveřejněné na 02/05/2011 na Fox News.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.