Adresa: Konviktská 291/24, Praha
  Kontakt: 800 900 138

Drake Haynes

Mysleli jsme si, že se už nikdy neusměje

Tříletý Drake Haynes je prvním dítětem z Arkansasu (USA), které se podrobilo experimentální léčbě dětské mozkové obrny pupečníkovou krví. Před zahájení léčby, byl chlapeček těžce mentálně i fyzicky zaostalý.

Neuměl chodit ani mluvit

Drake trpěl dětskou mozkovou obrnou od narození, kdy následkem nedostatku přísunu kyslíku do mozku při porodu prodělal mozkovou mrtvici, která obrnu způsobila. „Nemohl chodit, nemohl mluvit. Jen tam tak seděl,“ vzpomíná Drakeova matka. „Ze začátku ani nevydával žádné zvuky, později jen velmi málo,“ potvrzuje Drakeův logoped Barrett Feltus.

I doktorka byla ohromená

Všechno se změnilo díky pupečníkové krvi, kterou Drakeovi rodiče nechali uložit při porodu. Teď Drakea pomáhají léčit jeho vlastní kmenové buňky. „Neuroložka, která po léčbě připravovala posudek, byla ohromená. Neustále opakovala – panebože, nemůžu uvěřit, co všechno dokáže!“ popisuje maminka první měsíce po transplantaci.

Obrovský pokrok

Haynesovi ani nedoufali, že Drake bude někdy chodit nebo mluvit. Dnes běhá, skáče, hraje si a mluví stejně jako jakékoliv jiné dítě jeho věku. Drakeova maminka Nicole říká, že jeho proměna je neuvěřitelná. „Mysleli jsme si, že se nikdy neusměje a teď se směje skoro bez přestání!“ Drake pokračuje v intenzivní terapii. Rodiče i terapeut jsou nadšení z pokroků, které dělá. Dává jim to naději, že Drakeův stav se bude i nadále zlepšovat a bude žít plnohodnotný život.

Haynesovi se chtějí o svůj příběh, který skončil šťastně díky pupečníkové krvi, podělit s ostatními rodiči. „Nikdy nevíte, kdy jí budete potřebovat. Pevně věříme, že nebudete, ale pokud ano, může Váš příběh mít stejně šťastný konec jako ten náš.“

Podívejte se na video zveřejněné 28/11/2012 na Fox16

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.