Adresa: Konviktská 291/24, Praha
  Kontakt: 800 900 138

Křest portálu Pupečníková krev.cz

Společnost Cord Blood Center za účasti nadačního fondu Kapka naděje pokřtila osvětový portál www.pupecnikova-krev.cz. Při této příležitosti věnovala společnost Cord Blood Center 100 000,- Kč na analgetické náplasti pro onkologicky nemocné děti.

Slavnostní křest a předání poukazu se uskutečnilo 14. listopadu 2011v 14.00 hod.  v Siddharta Café Buddha Bar Hotel Prague.

„Naším mottem je: Tam, kde nemůžeme pomoci, chceme alespoň zmírnit bolest.  Z toho důvodu podporujeme onkologicky nemocné děti. Chceme tím poukázat na některé mýty o pupečníkové krvi, která bývá marketingově označována za všelék. Přestože jsme společnost, která nabízí komerční odběry pupečníkové krve, chceme, aby veřejnost byla objektivně a férově informována o třech základních možnostech jejího využití a jejich výhodách, ale i nevýhodách. Z tohoto důvodu vznikl také informační portál Pupečníková krev.cz, který má tuto problematiku objasnit,“ uvedl Mgr. Tomáš Pavlíček, country manager společnosti Cord Blood Center.

Nadační fond Kapka naděje podporuje onkologicky nemocné děti a dlouhodobě také dárcovskou Banku pupečníkové krve ČR. Jedním z hlavních sponzorů, kteří přispívají prostřednictvím Kapky naděje na tuto oblast, je i společnost Shell Czech Republic: „Banku pupečníkové krve jsme se rozhodli podporovat od počátku spolupráce s Nadačním fondem Kapka naděje, v rámci které jsme díky iniciativě našich zákazníků věnovali již několik milionů korun. Projekt Banky pupečníkové krve vnímáme jako zcela unikátní a nenahraditelnou pomoc při léčbě velmi závažných onemocnění dětí. Oceňujeme snahu nového informačního portálu rozšířit povědomí o možnosti odběru pupečníkové krve mezi širokou veřejností,“ řekl Petr Šindler, zodpovědný za vnější vztahy společnosti Shell Czech Republic.

Informační portál www.pupecnikova-krev.cz je nezávislou platformou skupiny odborníků, která se zabývá osvětovou činností týkající se pupečníkové krve. Jejím cílem je mimo jiné řešit řadu právních a etických problémů týkajících se pupečníkové krve a chránit veřejnost před klamavými informacemi, které některé společnosti v této souvislosti poskytují.

Zdroj:
Bc. Petra Dvořáková
PR manager
+420 608 713 552
petra.dvorakova@cordcenter.cz
www.pupecnikova-krev.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.