Využití pupečníkové krve z rodinnych bank ve světe čítá víc než 1000 použití, i když v České Republice zatím žádná autologní transplantace pupečníkové krve při standartní, nebo experimentální léčbě nebyla realizována.

Jaké existují způsoby odběrů pupečníkové krve?

Porodem těhotenství končí, ale co je mnohem důležitější, začíná nový život. Součástí porodu se v současnosti často stává i odběr pupečníkové krve. V současné době se považuje odběr pupečníkové krve při porodu za bezpečný, nezatěžující nijak rodičku ani dítě. Je možno si vybrat ze dvou typů odběru.

Odebírají pupečníkovou krev už i z placenty

25. 4. 2012

Žádná cena za lidský život není dost vysoká. S těmito slovy přijeli do Brna nastávající rodiče Jakešovi, kteří využijí novou metodu odběru pupečníkové krve. Tu ve středu představili lékaři z brněnské Nemocnice Milosrdných bratří. Větší množství krve, více kmenových buněk, a tím pádem větší šance na záchranu života při případné transplantaci.

Porodnice začnou nabízet rozsáhlejší odběry pupečníkové krve

26. duben 2012

Porodnice v Česku začnou rodičkám nabízet rozšířenou formu odběru pupečníkové krve. Nově se nebude odebírat jen z pupečníku, ale i z placenty, čímž vzroste její množství.

Infolinka

800 900 138

Potřebujete více informací? Máte konkrétní přání? Neváhejte se zeptat.

Kontaktujte nás

 

Videokanál

Videoarchiv

--> --> -->